6

Zapachy wokół nas

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zapachy są wszędzie wokół nas. Jedne są bardziej przyjemne inne mniej, ale zawsze są. Wchodząc do kuchni zanim zobaczymy danie najpierw je czujemy, w łazience pierwsze co czujemy po wejściu to zapach myła lub innych kosmetyków pielęgnacyjnych. Nawet każdy z nas ma swój osobisty zapach, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Mimo to, że przyciągamy płeć przeciwną związkami obecnymi na naszej skórze tworzącymi swego rodzaju niewyczuwalną otoczkę zapachową, to bardzo chętnie korzystamy również z dodatkowych substancji zapachowych, które dobieramy zależnie od swoich upodobań czy okazji.

Najczęściej towarzyszą nam zapachy kosmetyków higienicznych i pielęgnacyjnych. Aromaty mydeł, żeli pod prysznic czy płynów o kąpieli wybieramy często w zależności od samopoczucia. Zwłaszcza kobiety biorą ten aspekt pod uwagę. Kiedy mają ochotę na odprężającą kąpiel korzystają z kosmetyków o zapachu np. lawendy, natomiast na poranny prysznic o wiele lepiej nadają się kosmetyki z pobudzającą nutą mentolu.

Nasza skóra emanuje również zapachami kremów, balsamów do ciała czy innymi kosmetykami do pielęgnacji. W przypadku mężczyzn najczęściej wyczuwa się zapach kosmetyków do i po goleniu.

Jednakże zdarzają się okazje, kiedy delikatna woń czystości i pielęgnacji to za mało. W takich wypadkach wykorzystywane są wody toaletowe, wody perfumowane i perfumy. Zanim jednak skorzystamy z zapachów ukrytych w eleganckich fiolkach należy pomyśleć o tym kiedy i dokąd wychodzimy. Warto pamiętać, że ciężkie, orientalne zapachy mogą być nieco drażniące dla koleżanek siedzących przy biurku obok, natomiast idealnie pasują na wieczorne wyjście z ukochanym.

W piękne zapachy warto również zainwestować. Perfumy znanych marek takie jak Kenzo czy AnnaYake są wprawdzie kosztowne, ale wystarczy zaledwie kropelka, aby owiały nas subtelnym eleganckim aromatem, który wyczuwalny jest nawet po kilku godzinach.

Inne artykuły:

About the author: