14

Zabiegi kosmetyczne

8.00 avg. rating (76% score) - 1 vote

Chyba każda kobieta posiada jakieś kompleksy. Najczęściej są one związane z wyglądem – nie takie włosy, zła cera, zmarszczki. Nastolatki często mają problem z trądzikiem. Dzisiejszy świat kosmetyczny daje jednak wiele możliwości, dzięki którym swój widok w lustrze sprawia radość, a nie jak wcześniej powoduje zły humor. Co można zrobić w tym temacie? Sposobów jest wiele, oto kilka z nich:

Mezoterapia mikroigłowa – wskazana dla osób, które walczą z trądzikiem, bądź już go wyleczyły, ale blizny pozostały. Działa również na plamy starcze i przebarwienia na skórze. Dobry sposób na suchą skórę i rozszerzone pory. Właściwie nie ma większych przeciwwskazań, zabiegu powinny ubiegać jednak osoby, które mają cukrzycę, epilepsję, długo przebywają na Słońcu, czy też mają alergię. Jakie są efekty zabiegu? Poprawa koloru skóry, zmniejszenie blizn, pobudzenie procesów naprawczych skóry, efekty złuszczające. Mezoterapia mikroigłowa jest także świetną metodą na walkę z łysieniem, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, co zostało udowodnione już naukowo. Po zabiegu zdecydowanie poprawia się zagęszczenie włosów oraz ich struktura.

Kolejną z opcji jest peeling migdałowy – zabieg który odmłodzi Twoją skórę. Wskazany dla każdego rodzaju skóry, poprawi wygląda twarzy, szyi oraz dekoltu. To zabieg w szczególności dla osób z: przebarwieniami skóry, starzeniem skóry, trądzikiem pospolitym, skórą łojotokową. Efektem jest skóra odmłodzona, ujędrniona, elastyczna. Powoduje także szybszą stymulację opalenizny, nabytą naturalnie bądź na solarium. Zabieg powinno się powtarzać co miesiąc, po dokładne zalecenia należy udać się do lekarza. Zalecane jest wykonanie 6-8 takich zabiegów.

Ciekawym, wartym uwagi rozwiązaniem jest również peeling kawitacyjny – oczyszczanie ciała i twarzy za pomocą peelingu ultradźwiękami. Jest w pełni bezpieczny oraz nie ma żadnych skutków ubocznych. Pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru serum z porów oraz mieszków włosowych – dzięki niemu możliwe jest pozbycie się zaskórniaków a także zrogowaciałego naskórka. Wskazany jest dla skóry wrażliwej, trądzikowej, przetłuszczającej się. Można go wykonywać na twarzy, dłoniach a także plecach.

To tylko kilka z możliwości, które daje dzisiejsza medycyna. Warto się zainteresować i pogłębić temat. Zabiegi nie są z reguły kosztowne i dostępne w większości salonów kosmetycznych. Warto jednak zawsze wcześniej skonsultować się z lekarzem i zawsze dokładnie sprawdzić przeciwwskazania.

Inne artykuły:

About the author: