61

Olejek kokosowy na włosy

4.00 avg. rating (56% score) - 1 vote

olejek-kokosowy-na-wlosy-2Na wygląd naszych włosów ma wpływ wiele istotnych czynników, stan zdrowia, dieta, ale przede wszystkim brak dbałości o ich odpowiednią higienę. Dlatego warto stosować sprawdzone kosmetyki do pielęgnacji włosów, które nie tylko dadzą szybki i trwały efekt, ale zawierają naturalne składniki.
Jednym z nich, który zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród producentów jak i użytkowników, jest olejek kokosowy na włosy. To naturalny kosmetyk uzyskiwany z miąższu orzecha kokosowego. Stosuje się go jako dodatek do szamponów i odżywek do włosów, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby stosować go również samodzielnie, jako bazę wielu maseczek, szczególnie na skórę głowy.
Olejek kokosowy do włosów zawiera wiele korzystnych dla ich zdrowia nasyconych kwasów tłuszczowych z grupy Omega 6 i Omega 9. Dzięki swojej strukturze molekularnej łatwo wchłaniają się przez skórę głowy doskonale odżywiając cebulki włosa. Olej z kokosa zawiera również szereg witamin i innych potrzebnych składników mineralnych. Regularnie stosowany olejek kokosowy na włosy skutecznie zapobiega ich wypadaniu, utracie wilgoci, zapobiega też uszkodzeniu włosów odbudowując jego strukturę. Co ciekawe, pomoże pozbyć się też uciążliwego łupieżu i całkowicie uniknąć jego nawrotów.

Inne artykuły:

About the author: