23

Odpowiednie zachowanie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BYĆ SZCZĘŚLIWYM? WSZYSTKO ZALEŻY OD TWOJEGO PODEJŚCIA, ZACHOWANIA I KIEROWANIA SIĘ ODPOWIEDNIMI I WŁASNYMI NIE NARZUCANYMI ZASADAMI W STOSUNKU DO ŻYCIA…

Nadszedł czas na kolejne zdjęcie ze złotą myślą. Dziś na tapecie mamy dosyć głębokie słowa i tak naprawdę nadające się do wnikliwej analizy. Po to jest dana sentencja aby dopasować ją do siebie i każdy w sposób indywidualny powinien interpretować te słowa, a dlaczego? Bo każdy inaczej przeżywa własne życie i sam szuka odpowiedniej i własnej ścieżki, którą chce podążać. Głównie chodzi o to czy jest ona właściwa. A Twoja jest?

Życie jest głębszą filozofią istnienia, a dlatego, że trzeba je dogłębnie analizować prawie na każdym kroku aby uczyć się jak odnaleźć właściwy trop i odszukać odpowiednią ścieżkę. Najważniejsze jest obranie kursu który będzie sprawiał Ci przyjemność i radość, a także poczucie tego, że robisz coś właściwie i nie chcesz tego zmieniać. Życie wiąże się ściśle z błędami, bo w jakiś sposób są one dla nas nauczką, z której trzeba wyciągać wnioski, by ich po prostu nie powielać.

Jak nauczyć się podążać odpowiednią i właściwą ścieżką?

Najlepiej mieć swoje zasady i trzymać się ich zawsze. Sam wiesz kiedy przekraczasz granice i czujesz kiedy coś jest nie tak, no chyba, że jesteś człowiekiem całkowicie spaczonym i wyzutym z jakichkolwiek zasad. Myśl odnosi się do osób, które znają wartość samego siebie i wiedzą, że chcą czegoś dokonać i osiągnąć więcej nie poprzestając na jednym zwycięstwie i nie poddając się po pierwszej porażce.

Trzeba dostrzegać w każdej rzeczy coś więcej niż inni widzą. Jeżeli potrafisz dostać się do miąższu owocu, który zjadasz, to jest właśnie Twój sukces, którego nikt Ci nie zabierze. Jaki sens jest obgryzanie owocu z zewnątrz, gdzie nie dochodzisz do tego co jest najlepsze w środku?

Głębsza refleksja nad sobą skłania do czegoś więcej, do dostrzeżenia tego co można zmienić, czego się nie zrobiło i co można osiągnąć. Lepiej wnikliwie analizować swoje zwycięstwa i błędy, niż rozczulać się nad porażką i spoczywać na laurach po pierwszej wygranej.

Twoje wybory, a także obrane ścieżki zależą wyłącznie od Ciebie i nie od nikogo innego, bo nikt nie będzie żył za Ciebie i decydował o tym co jest najlepsze, gdy Ty tak naprawdę tego nie czujesz i nie potrzebujesz. Człowiek sam odczuwa, to czego w danym momencie mu brak i wtedy tak układa swoje ścieżki aby zaspokoić swoje pragnienia.

Inne artykuły:

About the author: