34

Makijaż permanentny oczu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Makijaż permanentny oczu – jak przygotować się do zabiegu?

Są kobiety, które nie wyobrażają sobie życia bez kreski na oczach. Skoro więc tak, dlaczego nie pomyśleć wówczas o makijażu permanentnym, zapewniającym tę kreskę stale – czy to na treningu, czy to po przebudzeniu, czy to po kilku godzinach w pracy, czy nawet po wyjściu z basenu?

Taki jednak make-up (a właściwie zabieg) wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim pamiętajmy o wybraniu dobrego gabinetu kosmetycznego – pigment należy wprowadzać ostrożnie, równo i starannie, zachowując przy tym wszystkie standardy bezpieczeństwa (takie jak np. jednorazowa igła!). Natomiast gabinety z usługami wątpliwej jakości to duże ryzyko błędów na wszystkich tych polach (a przecież makijaż permanentny może utrzymywać się nawet 8 lat!).

Jeżeli chodzi z kolei o przygotowanie się już bezpośrednio do zabiegu, trzeba pamiętać o odpowiednim nawilżeniu powiek, a także o ich wygładzeniu. Bywa też, że oczy wymagają uprzedniego zażywania leków zmniejszających potencjalną opuchliznę. No i najważniejsze – nie powinno przychodzić się na zabieg niewyspaną, a także w sztucznych rzęsach!

Bezpośrednio po zabiegu, makijaż permanentny oczu będzie intensywniejszy o jakieś 50% od zamierzonego efektu. Spokojnie jednak – minie to po niecałym tygodniu. Kilka dni po wyjściu z gabinetu warto też obchodzić się ze swoimi powiekami szczególnie delikatnie – żadnego basenu, żadnych solariów itp. – w przeciwnym razie może dojść bowiem do przebarwień. W gabinecie powinnyśmy dowiedzieć się również o kremach, które należy wówczas stosować, a które przyspieszą nasz powrót do normalności.

Inne artykuły:

About the author: