94

Makijaż permanentny brwi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Makijaż permanentny brwi – co trzeba wiedzieć?

Makijaż permanentny brwi cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Jego zwolenniczki podkreślają, że codziennie mają dzięki niemu więcej czasu na pozostałe elementy make-upu lub że ich kobiecość jest bardziej uwypuklona. Warto przyjrzeć się więc temu z bliska.

Makijaż permanentny najlepiej porównać do tatuowania. Polega on na wprowadzeniu pod skórę pigmentu koloryzującego, który podkreśla brwi. Tu już widzimy, że żeby skorzystać z takiej usługi i być zadowoloną, trzeba udać się do możliwie najlepszego i najbardziej profesjonalnego gabinetu, posiadającego stosowne atesty, wyposażenie itd. Wystarczy bowiem drobne przesunięcie linii czy przesadzenie z kolorem, i już nasza twarz nabierze dziwnego wyrazu.

Z drugiej strony pigment nie utrzymuje się w skórze dożywotnio, ale „jedynie” kilka lat (czas ten zależy od głębokości, na którą się go wprowadzi, od cery itd.). Jeśli chodzi o zalety, makijaż permanentny brwi:
– nie wymaga pielęgnacji;
– nie może się rozmazać;
– umożliwia usunięcie asymetrii brwi.

Jeśli chodzi natomiast o wady:
– zawsze jest on taki sam (a więc może się znudzić!);
– bywa nieuniwersalny;
– zabieg może troszkę boleć;
– wykonywany w nieprofesjonalnych gabinetach może zostawić blizny (lub nawet – gdy kosmetyczka stosuje używaną igłę – powodować zakażenie!).

Jeżeli jednak zdecydujemy się na zabieg u profesjonalistki, taki makijaż będzie miał zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Nic więc dziwnego, że – w swojej kategorii – jest on zabiegiem wykonywanym najczęściej, zarówno zresztą w Polsce, jak i w krajach zagranicznych.

Inne artykuły:

About the author: