41

DIETA PRZY NIEDOCZYNNOŚCI TARCZYCY

8.00 avg. rating (76% score) - 1 vote

moda (22)Niedoczynność tarczycy powoduje, że cały organizm pracuje wolniej, także przemiana materii jest bardzo spowolniona i chory, mimo, że je niewiele, tyje. Oprócz tego jest wiecznie zmęczony, bolą go mięśnie i stawy, staje się apatyczny. Lekarz zleci oczywiście odpowiednie leki, ale specjalna dieta bogata w brakujący tarczycy jod będzie w stanie podkręcić trochę metabolizm. I tak powinno się włączyć do diety owoce morza, algi i ryby.
Ryby chory powinien jeść pod różnymi postaciami: sałatek, pieczone, zupy rybne,wędzone, grillowanie, surowe?algi najlepiej smakują jako sprasowane płatki w sushi. Metabolizm może być także przyspieszony przez większe spożywanie białek, ale wtedy trzeba pić około dwóch litrów wody, aby chronić nerki. Oprócz wyżej opisanych produktów pożądane w diecie są także jajka i drób (na jajka trzeba jednak uważać ze względu na dużą zawartość cholesterolu)
Natomiast trzeba unikać takich produktów, które utrudniają wchłanianie jodu (kalafior, brukselka, kapusta, rzepa, orzeszki ziemne i soja).

Inne artykuły:

About the author: