2

Biżuteria ekskluzywna – po co ludzie ją kupują?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Biżuteria ekskluzywna – po co ludzie ją kupują?

Istnieją najróżniejsze powody, motywy, dla których dla wielu osób biżuteria ekskluzywna jest obiektem ciągłego pożądania. Niektórzy chcą jej aby móc zaimponować znajomym, dla innych jest ona dowodem ostatecznej i najprawdziwszej miłości. Istnieje jednak oprócz tego jeszcze niewielka grupa osób, dla których jest to zwyczajne hobby.

Można by w tym momencie zapytać: jak biżuteria ekskluzywna może być uznawana za hobby? Okazuje się, że jednak może i wcale nie jest to aż tak rzadkie zjawisko. Wystarczy spojrzeć na zbieraczy starych aut by zrozumieć działanie tej sytuacji. Otóż jak powszechnie wiadomo, biżuteria ekskluzywna nie jest czymś, na co każdy byłby w stanie sobie pozwolić. Wręcz przeciwnie, chociaż często niewielkich rozmiarów zazwyczaj są to drobiazgi przeznaczone jedynie dla najbogatszych. Dla osoby, która posiada ogromny majątek, kolekcjonowanie może znaczyć coś więcej niż dla nas, przeciętniaków którzy zbierając znaczki cieszą się z każdego nowego przedmiotu. Nawet patrząc na każdego z nas zauważymy szybko, że każdy by chciał aby jego kolekcja była jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa. W podobny sposób myślą osoby dobrze sytuowane. Różnica polega jedynie na tym, że one mają jeden sposób więcej na wyróżnienie się z tłumu. Sposobem tym oczywiście są pieniądze. Nie ulega wątpliwości, że takie zbiory mogłyby stać się oblegana atrakcja w każdym z muzeów. Z pewnością widok setek rzędem ułożonych błyskotek wprawi w zachwyt każdego bez wyjątku.

Dla jednych biżuteria ekskluzywna jest czymś, w czym należy pokazać się wśród ludzi. Jednak tutaj tak jak i wszędzie oczywiście zdarzają się wyjątki. Istnieją osoby, dla których zbieranie takich błyskotek jest celem samym w sobie i które nie wiedzą potrzeby w obnoszeniu się z nimi przed znajomymi.

Inne artykuły:

About the author: